خبر فوری
This content is not available in your region

ایتالیایی‌ها در انتظار تصمیم ماریو مونتی

نظرها
ایتالیایی‌ها در انتظار تصمیم ماریو مونتی
اندازه متن Aa Aa

یک روز پس از کناره گیری ماریو مونتی، نخست وزیر ایتالیا از سمت خود، گمانه زنی‌ها درباره احتمال نامزدی وی برای انتخابات نخست وزیری سال آینده این کشور افزایش یافته داست.

نخست وزیر تکنوکرات ایتالیا پیش‌تر اعلام کرده بود که پس از نهایی شدن بودجه ریاضتی سال ۲۰۱۳ ایتالیا در پارلمان این کشور، از سمت خود استعفاء خواهد داد.

با استعفای آقای مونتی و فراهم شدن شرایط برای برگزاری انتخابات زودهنگام در ایتالیا اکثر رسانه‌های این کشور از احتمال حضور وی در رقابت‌های آتی خبر داده‌اند.

آقای مونتی که سال گذشته به عنوان نخست‌وزیر بر سر کار آمد با در پیش گرفتن اقداماتی ریاضتی درپی سامان دادن به وضعیت اقتصادی ایتالیا بوده و بر این اساس در میان مردم این کشور هوادران و مخالفانی دارد.

با افزایش احتمال حضور آقای مونتی در دور بعدی انتخابات، حزب محافظه‌کار تحت رهبری سیلویو برلوسکونی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا، اعلام کرد که از دولت آقای مونتی حمایت نمی‌کند.

نخست وزیر مستعفی ایتالیا هنوز در این زمینه اظهار نظر نکرده و به نظر می‌رسد این موضوع در کنفرانس مطبوعاتی وی که روز یکشنبه برگزار خواهد شد، اعلام شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.