خبر فوری

فوران آتشفشان سن کریستوبال در نیکاراگوئه

فوران آتشفشان سن کریستوبال در نیکاراگوئه
اندازه متن Aa Aa

دولت نیکاراگوئه به سیصد خانواری که در روستاهای همجوار کوه آتشفشانی سن کریستوبال در این کشور زندگی می کنند، هشدار داده است تا در صورت طغیانهای آتشفشان و شدت گرفتن آن در سه شنبه و چهارشنبه، خانه هایشان را ترک کنند، اما بسیاری بدون کمترین واهمه ای هم چنان در روستا هستند و کارهای روزمره شان را به پیش می برند.

یکی از اهالی این منطقه می گوید: “ طغیان آتشفشان برای ما عادی شده است، همیشه نظاره گر آن هستیم. آمده ایم به اینجا تا بچه هایمان هم گدازه ها را ببینند و ترسشان بریزد.”

سخنگوی دولت نیکاراگوئه گفته که هنوز انفجارهای شدید دهانه آتشفشان شدت نگرفته است و میزان خروج گدازه ها کمتر از پیش بینی هاست اما نمی توان مطمئن بود که انفجارها در همین میزان می ماندو در روزهای آینده گدازه ها به سوی روستاهای مجاور روانه نخواهد شد.

کشاورزان منطقه نیز خیال ترک کار را ندارند.
یکی از آنها معتقد است که: “طغیان فعلی اتفاق عجیبی نیست، شدت می گیرد و به سرعت فروکش می کند. اگر انفجار عظیمی رخ دهد باید به سرعت کار را ول کرد و از منطقه فرار کرد.”

آتش فشان سن کریستوبال در فاصله 200 کیلومتری شمال شرقی، ماناگوئا، پایتخت نیکاراگوئه است و در روزهای اخیر فعالیت خود را آغاز کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.