خبر فوری

درخواست کمک ۱۸۰ میلیون دلاری لبنان برای پناهندگان سوری

درخواست کمک ۱۸۰ میلیون دلاری لبنان برای پناهندگان سوری
اندازه متن Aa Aa

کابینه لبنان از برنامه خود برای کمک به حدود ۱۷۰ هزار پناهنده سوری به این کشور خبر داد و از جامعه بین المللی خواست تا برای اجرای این برنامه ۱۸۰ میلیون دلار به این کشور کمک کنند.

این اقدام از زمان آغاز درگیری‌ها در سوریه برای نخستین بار از سوی دولت لبنان صورت می‌گیرد. مقامات این کشور طی حدود دو سال گذشته از ارایه هرگونه نظر درباره درگیری‌ها در سوریه خودداری کرده بود.

وائل ابوفور، وزیر امور اجتماعی لبنان گفت: «ما به این نتیجه رسیدیم که دولت لبنان وظیفه حمایت از پناهندگان سوری در کشور خود را دارد. البته در این تصمیم همراهی سیاسی کشورهای عربی و دیگر گروههای بین المللی را نیز داشتیم.»

به گزارش سازمان ملل متحد بیش از ۵۶۰ هزار تن از شهروندان سوری طی ۲۱ ماه گذشته از کشور خود گریخته‌اند. گروه زیادی از مردم سوریه که به لبنان پناهنده شده‌اند در خانه های کوچکی که با چوب و پلاستیک ساخته شده‌اند، زندگی می‌کنند.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز در تازه‌ترین گزارش خود، اعلام کرد که میزان تلفات ناشی از درگیری‌ها در سوریه از مرز ۶۰ هزار نفر عبور کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.