خبر فوری

تاکید رهبران حزب های لیبرال دموکرات و محافظه کار بریتانیا بر حفظ دولت ائتلافی

تاکید رهبران حزب های لیبرال دموکرات و محافظه کار بریتانیا بر حفظ دولت ائتلافی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دیوید کامرون، نخست وزیر محافظه کار بریتانیا و نیک کلگ، معاون لیبرال-دموکرات او روز دوشنبه بر لزوم حفظ دولت ائتلافی تا انتخابات سال 2015 تاکید کردند.

این دو همچنین بار دیگر اجرای برنامه کاهش بدهی ها برای بریتانیا را لازم دانستند.

آقای کامرون گفت: «بریتانیا در یک مسابقه جهانی است، به همین دلیل زمان اهمیت زیادی برای ما دارد. برخی از کشورها غرق شده اند و برخی دیگر دست و پا می زنند. برای موفقیت و رشد لازم است که تصمیمات دشواری اتخاذ کنیم. بدیهی است که مسیر پیش رو آسان نیست. بدون شک اختلاف نظ وجود خواهد داشت و در ماههای آینده این اختلاف ها کمی بیشتر نیز خواهد شد.»

نیک کلگ، رهبر حزب لیبرال دموکرات، سومین حزب پارلمان نیز با بیان اینکه برای واکنش مناسب به مشکلات اقتصادی اختلاف هایمان را کنار می گذاریم، گفت: «نخستین مساله، استفاده از تمام ظرفیت ها در جهت منافع ملی است. مساله دیگر نیز واکنش سریع برای مقابله با مشکلات است. به آن چیز که هفته گذشته در آمریکا اتفاق افتاد یا شکست اقتصادی برخی کشورهای اروپایی و تلاش قاطعانه آنها برای حل این مشکلات نگاه کنید.

در مقابل اد میلیبند، رهبر حزب کاگر، دومین حزب پارلمان بریتانیا و از مخالفان دولت ائتلافی سخنان نخست وزیر و معاونش را «وعده های توخالی» خواند و از آن انتقاد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.