خبر فوری
This content is not available in your region

مرکز جدید ردیابی جرائم اینترنتی در اروپا

مرکز جدید ردیابی جرائم اینترنتی در اروپا
اندازه متن Aa Aa

قرار است از روز جمعه یازدهم ژانویه، پلیس اروپا دفتر جدیدی در لاهه افتتاح کند که وظیفه آن دنبال و رسیدگی به جرائم اینترنتی خواهد بود. این مرکز که بودجه آن از طرف کمیسیون اروپا تامین می شود، افراد و موسسات را علیه سوءاستفاده متقلبان از اطلاعات دیجیتالی حفط می کند.

یک کارشناس این مرکز می گوید: “اتحادیه اروپا بزرگترین بازار پرداخت با کارتهای اعتباری است. برآورد شده که سازمانهای بزهکار از این راه سالیانه یک میلیارد و پانصد هزار میلیون یورو درآمد دارند.”

بزهکاران از انواع وسائل، از جمله دوربینهای متصل به تلفن همراه که در ماشینهای خودکار دریافت وجه تعبیه شده، برای ردیابی شماره کارت بانکی و اعتباری استفاده می کنند.

رئیس این مرکز می گوید: “ما گزارش دریافتهایمان را در اختیار کشورهای عضو اتحادیه گذاشته و به آنها از نظر فنی، تحقیقاتی، ایجاد ظرفیت و ارتباطات کمک خواهیم کرد.”

یکی دیگر از وظایف این مرکز، رد این اطلاعات به نیروهای امنیتی در کشورهای اتحادیه اروپا و مبارزه علیه دزدی هویت در اینترنت و جرائم جنسی علیه کودکان است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.