خبر فوری

اوباما وزیر دفاع و رییس سیا را معرفی کرد

اوباما وزیر دفاع و رییس سیا را معرفی کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

باراک اوباما، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا، در کاخ سفید نامزدهای خود برای سمتهای وزارت دفاع و ریاست سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، را معرفی کرد.

وی گفت:«مفتخرم که انتخاب‌های خودم را برای دو پست اصلی در امنیت ملی معرفی کنم. چاک هیگل برای وزارت دفاع و جان برنان برای ریاست سازمان اطلاعات مرکزی».

چاک هیگل سناتور سابق جمهور خواه ۶۶ ساله دارد. وی از مخالفان تحریم یک جانبه علیه ایران و لیبی بوده و در صورتی که انتخاب او به تایید سنا برسد جایگزین لئون پانه تا در پنتاگون خواهد شد. برخی نمایندگان از اظهارات او در مورد لابی یهودیان در واشنگتن انتقاد کرده بودند.

جان برنان ۵۷ ساله که رابطه بسیار نزدیکی با باراک اوباما دارد، مشاور ارشد کاخ ارشد سفید در برخورد با تروریسم بوده و ۲۵ سال سابقه کار در سازمان اطلاعات آمریکا دارد. وی کسی است در حمله و دستگیری اسامه بن لادن در سال ۲۰۱۱ میلادی نقش مهمی ایفا کرده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.