وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ناتو: در داخل سوریه یک موشک بالستیک با برد کوتاه شلیک شده است

ناتو: در داخل سوریه یک موشک بالستیک با برد کوتاه شلیک شده است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بنا به گزارش ها، نیروهای مخالف حکومت بشار اسد روز چهارشنبه فرودگاه ادلیب واقع در شمال غربی سوریه را هدف حمله قرار داده اند.

یک ویدیوی منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که گروهی از مخالفان با یک ضدهوایی که بر روی یک کامیون مستقر است به سمت فرودگاه تفتاناز در ادلیب آتش گشوده اند. ویدیویی دیگر نیز یک تانک را در حال پیشروی به سوی ساختمان اصلی این فرودگاه نشان می دهد. محتوای هیچیک از این ویدیوها هنوز توسط منابع مستقل تایید نشده اند.

همچنین یک مقام رسمی سازمان ناتو روز پنجشنبه گفت که پرتاب یک موشک بالستیک با برد کوتاه در داخل سوریه را شناسایی کرده است. این مقام ناتو ضمن محکوم کردن استفاده از موشک افزود کاربرد بی پروای چنین سلاح هایی، نشان از بی توجهی کامل به جان مردم دارد. ناظران می گویند موشک های بالستیک معمولا میتواند در اختیار دولت سوریه باشد.

از سوی دیگر یک اردوگاه کوچک پناهندگان سوری در ادلیب که یکهزار و دویست نفر در آن به سر می برند، با کمبود شدید امکانات روبروست. نیاز فوری این اردوگاه با توجه به زمستان سرد منطقه، انرژی و وسائل گرم کننده است.