خبر فوری

اولین فروش اوراق قرضه اسپانیا در سال ۲۰۱۳

اولین فروش اوراق قرضه اسپانیا در سال ۲۰۱۳
اندازه متن Aa Aa

در اولین مزایده اوراق قرضه سال ۲۰۱۳، اسپانیا روز پنجشنبه موفق به فروش حدود شش میلیارد یورو ارواق قرضه میان و بلند مدت خود شد.

بر اساس گزارش‌ها، دولت ماریانو راخوی قرار است تا پایان ماه مارس ۲۰۱۵ حدود سه میلیارد و چهارصد میلیون یورو اوراق قرضه دولتی دیگر را نیز به فروش برساند.

علاوه بر این، بانک مرکزی اروپا در صورت تقاضای کمک از سوی مادرید موافقت خود را برای پوشش دادن خرید اوراق قرضه اسپانیا اعلام کرده است.

سالدوادور ایساسا، تحلیلگر مسائل مالی در اسپانیا می گوید: “فکر می کنم مزایده خوبی بود با نرخ بهره بسیار منطقی. به اعتقاد من اکنون پنجاه درصد شانس داریم تا به یک طرح نجات مالی “سبک” برای اسپانیا دست پیدا کنیم.”

طرح نجات مالی به اصطلاح “سبک” برای اسپانیا به طرحهای نجات مالی مطرح شده برای یونان، ایرلند و پرتغال شباهت نخواهد داشت، بلکه شامل کمک مالی اقتصاد اسپانیا به صورت ایجاد ساز و کارهای تضمینی برای استقراض خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.