وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مخالفان فرانسوی ازدواج همجنسگرایان در پایین برج ایفل

مخالفان فرانسوی ازدواج همجنسگرایان در پایین برج ایفل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مخالفان ازدواج و فرزندخواندگی همجنس گرایان در فرانسه با حضور در خیابانهای منتهی به برج ایفل پاریس نارضایتی خود را به قوانین پیشنهادی دولت سوسیالیست فرانسه اعلام کردند. این عده خواستار بازبینی قانون ازدواج همجنس گرایان از سوی دولت شدند.

یکی از مخالفان:“برای تصویب چنین قوانینی باید اکثریت جامعه با آن موافق باشند، باید دید آیا اکثریت جامعه واقعا حاضرند تغییرات به این مهمی را بپذیرند یا نه؟”

برخلاف ادعای برگزار کنندگان که تعداد معترضان را نزدیک به 800 هزار نفر اعلام کردند، گزارشهای پلیس تعداد تظاهرات کنندگان را 340 هزار نفر عنوان کرد.

یکی دیگر از مخالفان می گوید: “امیدوارم تا این تظاهرات نتیجه لازم را داشته باشد. مردم بسیاری به خیابان آمده اند که نشاندهنده عدم رضایت اکثریت مردم با این قانون است. فکر می کنم بهترین راه برگزاری یک همه پرسی در اینباره باشد، سپس معلوم می شود مردم واقعا چه انتظاری دارند.”

بسیاری از شخصیت های سیاسی راستگرای فرانسه همچون فرانسوا کوپه در این راهپیمایی شرکت کردند.