خبر فوری
This content is not available in your region

استقبال کوبایی ها از لغو موانع سفر خارجی

نظرها
استقبال کوبایی ها از لغو موانع سفر خارجی
اندازه متن Aa Aa

قانون اجباری اخذ مجوز توسط شهروندان کوبا برای خروج از این کشور از روز دوشنبه ۱۴ ژانویه ۲۰۱۳ رسما ملغی و سفر به خارج با در دست داشتن تنها پاسپورت با ویزای معتبر ممکن شد.
 
اگرچه هزینه دریافت پاسبورت جدید به یکصد دلار افزایش یافته که تقریبا پنج برابر میانگین درآمد ماهیانه در کوباست، اما با این وجود، نه تنها کل هزینه اخذ مدارک لازم کمتر از سابق شده بلکه مدت زمان اقامت در خارج از کشور نیز از ۱۱ به ۲۴ ماه ممتد افزایش یافته است.
 
یک شهروند کوبا می‌گوید:«در گذشته روند خروج بسیار مشکل، زمانبر و پرهزینه بود و ما می‌بایست به انتظار دعوتنامه و ویزای خروج از کوبا می‌نشستیم اما اکنون این گونه نیست.»
 
با وجود ملغی شدن پیش شرط خروج از کوبا، دولت کوبا هنوز هم می‌تواند مانع خروج شهروندانش از کشور شود اما اصلاحات جدید دولت که پس از پنجاه سال صورت می‌گیرد با استقبال کوبایی‌ها مواجه شده است.
 
سوآنی هرناندز پانزده ساله که برای دیدن پدرش راهی آمریکاست می گوید: «این اولین سفر من برای دیدن پدرم خواهد بعد از ۱۰ سال خواهدبود. می خواهم ببینمش. سالهاست پدرم را ندیده‌ام. می‌خواهم چند سالی را با او بگذرانم، پیش او تحصیل کنم و درهای فرصت را به روی آینده‌ام بگشاییم.»
 
پیش از این، اگر اتباع کوبا پس از گذشت ۱۱ ماه به کشور خود باز نمی‌گشتند دولت اموالشان را مصادره می‌کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.