خبر فوری
This content is not available in your region

اتحادیه اروپا ارتش مالی را آموزش می دهد

نظرها
اتحادیه اروپا ارتش مالی را آموزش می دهد
اندازه متن Aa Aa

اتحادیه اروپا می گوید در حال حاضر هیچ برنامه ای برای اعزام نیروهای ضربتی به مالی ندارد. این در حالی است که فرانسه هم اکنون برای آنچه مقابله با گروههای اسلامی القاعده خوانده، در مالی دست به دخالت نظامی زده است.

اتحادیه اروپا، اما، قصد دارد نیروهایی برای آموزش نظامی ارتش مالی به این کشور اعزام دارد. به گفته سخنگوی اتحادیه اروپا، این هیئت کارش را از اواخر ماه آینده یا اوایل ماه مارس آغاز خواهد کرد:

“این ماموریت ( آموزش ارتش مالی) احتمالا در اواخر فوریه یا اوایل مارس آغاز خواهد شد. اوضاع در مالی قدری تغییر کرده است، اما لازم و فوری است که برای رفع نقاط ضعف، ارتش این کشور تقویت شود.”

به گفته یک گروه پژوهشی، اما، بنظر می رسد نیروهای ارتش مالی از این اقدام اتحادیه اروپا مستفید نخواهند شد:

“با توجه به اینکه واحد های ارتش مالی هم اکنون با حمایت فرانسه به جبهه جنگ رفته اند، این سئوال مطرح می شود که کدام واحد ها توسط اتحادیه اروپا آموزش خواهند دید. باید همه طرحها را در کوتاه مدت بررسی کرد و دید چه آموزشی می تواند در کوتاه ترین مدت در مبارزات شدید مثمر ثمر واقع شود.”

هیئت اعزامی اتحادیه اروپا به مالی از دویست کارشناس نظامی تشکیل شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.