وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نمایشگاه خودروی دیترویت و رونق فروش در آمریکا

نمایشگاه خودروی دیترویت و رونق فروش در آمریکا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نمایشگاه بین المللی خودروی دیترویت آمریکا روز دوشنبه درهای خود را به روی خبرنگاران گشود.

مدلهای جدید کوروت در حالی در مقابل دوربینهای خبرنگاران عرض اندام می کنند که حداقل بازار خودرو در اروپا با رکود کم سابقه ای در بیست سال گذشته روبه رو شده و کاهش قدرت خرید شهروندان در منطقه یورو، بر بازار فروش اتومیبل هم تاثیر گذاشته است .

این در حالی است که میزان فروش خودروی نو در ایالات متحده آمریکا در سال 2012 با افزایش کم سابقه 13.4 درصدی مواجه شده است.

لری دومینیک، معاون سایت اطلاع رسانی “ترو کار” می گوید: “آنجه که ما در طول سه تا چهار سال گذشته دیده ایم، افزایش شور و هیجان و انرژی بوده است. آنچه که ما امسال می بینم، تعداد فراوان مدلهای جدید اروپایی، آسیایی و داخلی است. همه نوع خودرویی اینجا هست، از مدلهای لوکس گرفته تا مدلهای معمولی. آنچه که شما می بینید، تعداد زیادی از مدلهای جدید جهانی خودرو و در مجموع، انرژی و شور و هیجان فراوان است.”

بنابر گزارشها، انتظار می رود، میزان فروش خودرو در سال جاری میلادی در آمریکا با افزایشی 4 تا 7 درصدی از مرز 15 میلیون تجاوز کند.

این در حالی است که این میزان در اروپا با 1.7 درصد کاهش به رقم کمتر از 18 میلیون خودرو در سال 2013 تنزل خواهد یافت.

در مقابل، انتظار می رود این میزان در چین بعنوان اولین بازار جهانی اتومبیل، بیش از ده درصد افزایش یافته و از 20 میلیون خودرو هم تجاوز کند.