خبر فوری
This content is not available in your region

راهپیمایی در تونس به مناسبت دومین سالگرد پیروزی انقلاب

نظرها
راهپیمایی در تونس به مناسبت دومین سالگرد پیروزی انقلاب
اندازه متن Aa Aa

صد‌ها تن از مردم تونس به مناسبت دومین سالگرد پیروزی انقلابشان در خیابان حبیب بورقیبه که اکنون دیگر، مکانِ نمادینِ آغاز «بهار عربی» است، راهپیمایی کردند.

این در حالی است که تونس همچنان با مشکلات زیاد اقتصادی دست به گریبان است و تصویب قانون اساسی جدید با تاخیر همراه بوده و به بن بست سیاسی منجر شده است.

همزمان، حمادی الجبالی، نخست وزیر تونس، در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط تاکید کرد که اولویت‌های تونس در سال آینده «ایجاد اشتغال، توسعه همه جانبه، افزایش دستمزد‌ها، مبارزه با فساد، بهبود شرایط امنیتی و خدمات اجتماعی» است.

دو سال پیش در روز ۱۴ ژانویه، ده‌ها هزار تونسیِ معترض به خیابان‌های پایتخت ریختند و فریاد سرنگونی رژیم دیکتاتوری زین العابدین بن علی را سر دادند. در این روز، بن علی و همسرش لیلی طرابلسی به عربستان سعودی فرار کردند، انقلاب پیروز شد و دیکتاتوری به پایان رسید، اما مشکلات مردم تونس همچنان باقی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.