خبر فوری
This content is not available in your region

ادامه حملات هوایی ارتش فرانسه در مالی

نظرها
ادامه حملات هوایی ارتش فرانسه در مالی
اندازه متن Aa Aa

در حالی که عملیات نظامی ارتش فرانسه در شمال و شمال غربی مالی وارد چهارمین روز خود می شود، مقامات فرانسوی از افزایش قریب الوقوع تعداد نیروهای ارتش خبر می‌دهند.

وزارت دفاع فرانسه اعلام کرده است که در حال حاضر۷۵۰ سرباز در محل مستقر هستند و به زودی، شمار نیروهای درگیر با اسلامگرایان مسلح به ۲ هزار و ۵۰۰ تن خواهد رسید.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه که در یک سفر رسمی به ابوظبی رفته در تایید این خبر گفت: «ما به توانایی و سرعت عمل نیرو‌هایمان برای جلوگیری از پیشروی دشمنان یعنی تروریست‌ها باور داریم. نیروهای کشورهای آفریقایی نیز تا یک هفته دیگر به ما خواهند پیوست و به این ترتیب، مالی تمامیت ارضی خود را بدست خواهد آورد.»

نیروهای هوایی ارتش فرانسه، شب گذشته، شهر دیابالی را که از روز دوشنبه تحت کنترل اسلامگرایان قرار گرفته بمباران کردند. شهر دیابالی در ۴۰۰ کیلومتری باماکو، پایتخت مالی، است.

بر اساس گفته‌های یک مقام امنیتی، روز دوشنبه، نیروهای ابو زید، رهبر الجزایری شاخه القاعده در شمال آفریقا، موفق شدند کنترل این شهر را به دست گیرند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.