وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

افزایش چشمگیر بیماری‌های تنفسی در چین

افزایش چشمگیر بیماری‌های تنفسی در چین
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

افزایش چشمگیر بیماری‌های تنفسی در چین، دولت این کشور را به واکنش واداشت. مقامات اجرایی پکن و شهرهای شرقی کشور، طی دو روز گذشته، فعالیت برخی کارخانه‌ها را کاهش دادند بلکه تا اندازه‌ای از آلودگی هوا کاسته شود.

این در حالی است که در چهار روز گذشته، دود غلیظی این مناطق را در بر گرفته است و به گفته پزشک متخصص بخش بیماری‌های تنفسی بیمارستانی در پایتخت، هر روز، «بین ۱۰ تا ۳۰ درصد بر تعداد بیماران تنفسی» افزوده می‌شود.

وضعیت در شهرهای شرقی کشور نیز «نگران کننده» گزارش شده است. پزشکی در بیمارستان شهر یونگ کانگ می‌گوید: «در این فصل، کسانی که دچار مشکلات تنفسی هستند و یا از بیماری‌های قلبی رنج می‌برند در معرض خطرات جدی هستند.»

بنا به گفته مقامات بیمارستانی، بیماری‌های تنفسی در کودکان استان‌های شرقی «نسبت به سال‌های گذشته، سه تا چهار برابر افزایش یافته است.»

یک دختر نه ساله می‌گوید: «دستانم به نحو عجیبی قرمز رنگ شده‌اند. دائما صرفه می‌کنم و دلم هم درد می‌کند. ظاهرا بدنم به این وضعیت واکنش نشان داده است.»

وضعیت آلودگی هوای روزهای اخیر به ویژه در پکن ۲۸ برابر بد‌تر از استاندارد سازمان بهداشت جهانی گزارش شده است.

رسانه‌های چین از دولت خواسته‌اند که برای حل این مغضل «اقدامات فوری صورت گیرد و نحوه نگرش به رشد اقتصادی تغییر یابد.»