خبر فوری
This content is not available in your region

نظامیان فرانسه به حومه دیابالی در شمال مالی رسیدند

نظرها
نظامیان فرانسه به حومه دیابالی در شمال مالی رسیدند
اندازه متن Aa Aa

ارتش فرانسه به همراه نظامیان دولت مالی در حومه شهر دیابالی در انتظار ورود نیروهای نظامی کشورهای غرب آفریقا است. این نخستین نبرد زمینی فرانسه در جنگ با اسلامگرایان مرتبط با القاعده در مالی به شمار می‌آید.

در حال حاضر ۷۵۰ سرباز ارتش فرانسه در مالی به جنگ با شورشیان مسلح رفته و قرار است که این تعداد به ۲۵۰۰ تن افزایش یابد. بر اساس طرح اعزام نیرو از کشورهای غرب آفریقا دست کم دو هزار نظامی به این نبرد فراخوانده شده‌اند.

شهرهای دیابالی، کونا و کالا در کنترل شبه نظامیان موسوم به انصارالدین است و شورشیان شش روز متوالی در برابر حمله هوایی ارتش فرانسه با پشتیبانی ایالات متحده آمریکا و بریتانیا مقاومت کرده‌اند.

اسلامگرایان مسلح در ماه‌های مارس و آوریل سال گذشته میلادی به تدریج بخش وسیعی از شمال مالی را به تصرف درآورده و با تانک‌های به غنیمت گرفته شده از ارتش، قدرت خود را در خیابان ها به نمایش گذاشته‌اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.