خبر فوری
This content is not available in your region

ارتش فرانسه مسیر شورشیان مالی به سمت پایتخت را مسدود کرد

ارتش فرانسه مسیر شورشیان مالی به سمت پایتخت را مسدود کرد
اندازه متن Aa Aa

نیروهای نظامی مالی و ارتش فرانسه روز جمعه نیز پیشروی خود را به سوی شمال مالی ادامه دادند و توانستند کنترل شهر کونا را در اختیار بگیرند.

با این وجود اطلاعات دقیقی درباره شهر استراتژیک دیابالی در دست نیست.

برخی خبرگزاری ها به نقل از منابع امنیتی ادعا کرده اند که ارتش مالی توانسته است این شهر را از تصرف شورشیان خارج کند، در حالی که هیچ مقام رسمی این ادعا را تایید نکرده است.

حتی وزیر دفاع فرانسه هم عصر جمعه در کنفرانس خبری خود به این موضوع اشاره نکرد.

سرهنگ فدریک، افسر نیروهای ویژه فرانسه می گوید: «آن چیز که برای ما اهمیت داشت، گرفتن منطقه مارکالا در پایین رود نیجر بود. به این ترتیب روزنه نفوذ به باماکو از طریق دروازه های جنوبی مسدود شد. بقیه هم متوجه شدند که ما اینجا حضور محکم و قاطعی داریم.»

به گفته خبرنگار یورونیوز در مالی، در حال حاضر نیروهای فرانسوی تلاش می کنند تا حرکت شورشی ها به سمت پایتخت را متوقف کنند.

فرانسوآ شینیاک، خبرنگار اعزامی یورونیوز می گوید: «خودروهای زرهی فرانسه در امتداد رودخانه نیجر مستقر شده اند. ما در مارکالا، در صد کیلومتری شمال باماکو هستیم. در این منطقه ارتش فرانسه برای جلوگیری از پیشرفت شورشیان به سمت پایتخت مستقر شده. اکنون این پرسش مطرح است که آیا امنیت به دو شهر کونا و دیابالی بازگشته؟»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.