خبر فوری
This content is not available in your region

ادامه ناآرامیها در مالی ده ها هزار نفر را آواره کرده است

ادامه ناآرامیها در مالی ده ها هزار نفر را آواره کرده است
اندازه متن Aa Aa

ادامه ناآرامیها در مالی بسیاری از مردم این کشور را مجبور به فرار از کشور کرده است. از آغاز درگیریها در سال گذشته تاکنون حدود 150 هزار نفر از اهالی مالی به کشورهای اطراف از جمله موریتانی، نیجر، بورکینافاسو و الجزایر فرار کرده اند.

یک زن اهل شهر دیابالی می گوید: «اوضاع در شهر ما بسیار بد بود. هیچ چیزی برای خوردن وجود نداشت و مجبور بودیم که همیشه درون خانه بمانیم. بچه های ما چیزی نداشتند که بخورند و همه ما گرسنه هستیم. به همین دلیل فرار کردیم.»

این زن تایید می کند که در شهر دیابالی حملات هوایی ادامه داشت.

زن دیگری می گوید: «اسلامگراها ما را مجبور به ترک خانه هایمان کردند. آنها به دنبال خانه هایی می گشتند که بتوانند خودروهایشان را در آن پارک کنند. آنها از شاخه های درختان برای استتار خودروهایشان استفاده می کردند.»

به گفته سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان انتظار می رود سیصدهزار نفر دیگر به شمار آوارگان در داخل مالی و چهارصد هزار نفر به شمار آوارگان در کشورهای همسایه اضافه شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.