خبر فوری
This content is not available in your region

بازداشت پنج تن از گروگانگیران «ان امیناس»

نظرها
بازداشت پنج تن از گروگانگیران «ان امیناس»
اندازه متن Aa Aa

یک روز پس از حمله نهایی ارتش الجزایر به گروگانگیران تاسیسات گازی «ان امیناس»، نیروهای ویژه ارتش ۵ نفر از گروگانگیران حاضر در این منطقه را بازداشت کردند. با این حال، بنا به اعلام منابع امنیتی، سه تن دیگر از ستیزه جویان از محل درگیری‌ها گریخته‌اند.

از سوی دیگر، روز یکشنبه ویئدویی در اینترنت منتشر شد که در آن مختار بلمختار، فرمانده گروگانگیران به نام گروه القاعده، مسئولیت این عملیات را برعهده گرفت. پیش‌تر گفته شده بود که وی در جریان نخستین حمله ارتش الجزایر به ستیزه جویان کشته شده است. بلمختار بلمختار در این ویدئو، متوقف شدن عملیات نظامی فرانسه در مالی را خواستار شد.

تلویزیون دولتی الجزایر، با پخش تصاویری، اسلحه‌های به جای مانده از گروگانگیران و نیز عکس‌هایی از جریان آزادسازی گروگان‌ها را به نمایش گذاشت.

بحران گروگانگیری در تاسیسات گازی «ان امیناس» که چهار روز به طول انجامید، با کشته شدن دستکم ۲۳ گروگان و ۳۲ تن از ستیزه جویان پایان یافت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.