خبر فوری

انتخابات سراسری اسرائیل با رای دادن نظامیان آغاز شد

انتخابات سراسری اسرائیل با رای دادن نظامیان آغاز شد
اندازه متن Aa Aa

دو روز قبل از آغاز عمومی انتخابات سراسری در اسرائیل، نظامیان این کشور به پای صندوقهای رای رفتند.

شاید شمار این سربازان به قدری نباشد که در انتخابات تاثیر گذار باشند اما بدون تردید نتیجه این انتخابات برای این سربازان مهم است. چرا که امنیت و مسائل دفاعی همچنان از مهمترین مسائل مطرح شده در جلسات احزاب اسرائیلی هستند.

نتیجه دو نظرسنجی جدید حاکی از پیروزی خفیف راستگرایان حاکم در انتخابات است و انتظار می رود بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر کنونی بتواند بار دیگر رهبری دولت ائتلافی را به عهده بگیرد.

آقای نتانیاهو روز یکشنبه بار دیگر تاکید کرد که برنامه هسته ای ایران مساله اصلی اسرائیل و آمریکا خواهد بود. او مشکل اصلی حال حاضر جهان را در کنار این مساله، سلاح های شیمیایی سوریه و گسترش تندروی اسلامی در آفریقا خواند.

تسیپی لیونی، رهبر حزب تازه تاسیس هات نوا (جنبش) که متشکل از ناراضیان حزب کادیما است یکی از رقیبان بنیامین نتانیاهو به شمار می رود. خانم لیونی سیاستمداری چپگرا است که دو ماه پیش و در آستانه انتخابات حزب جدیدی تاسیس کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.