خبر فوری
This content is not available in your region

مردم ایالت نیدرزاکسون آلمان به پای صندوق های رای می روند

نظرها
مردم ایالت نیدرزاکسون آلمان به پای صندوق های رای می روند
اندازه متن Aa Aa

انتخابات پارلمانی ایالت نیدر زاکسون (ساکسونی سفلی) آلمان روز یکشنبه برگزار می‌شود.

رقابت اصلی در این انتخابات، طبق معمول میان دو حزب بزرگ آلمان یعنی اتحاد دموکرات مسیحی از یک سو و سوسیال-دموکرات‌ها، از سوی دیگر در جریان است. حزب سبز‌ها که معمولا در رقابت های سیاسی به عنوان موئتلف سوسیال دموکرات‌ها عمل می‌کند، یک پای دیگر این انتخابات ایالتی است.

دموکرات مسیحی‌های حاکم، دیوید مک آلیستر، نخست وزیر کنونی این ایالت را به عنوان سَرلیست خود برای انتخابات نیدر زاکسون معرفی کرده‌اند. مطابق آخرین نظرسنجی‌ها این حزب با کسب ۴۱ درصد آرا پیشتاز این انتخابات است و شاید این رقابت سیاسی پایانی باشد بر ۱۲ ناکامی جریان سیاسی حاکم به رهبری آنگلا مرکل در انتخابات های ایالتی گذشته.

حزب سوسیال-دموکرات، با اشتفان وایل به عنوان نفر اول فهرست در انتخابات یکشنبه حاضر است؛ فهرستی که احتمالا با کسب ۳۱ درصد آرا محتاج ائتلاف مجدد با سبز‌ها برای کسب اکثریت پارلمانی باشد.

قرار است نتیجه اولیه انتخابات از ساعت شش و نیم بعد از ظهر اعلام شود.

انتخاب پیر شتاین بروک، به ریاست این حزب، انتقاد دوریس شرودر، همسر گرهاردشرودر، صدر اعظم این ایالت را بر انگیخته است؛ خانم شرودر کاندیدای هانوفر در انتخابات روز یکشنبه است. وی عقیده دارد که صدر جدید حزب سوسیال-دموکرات بیش از اندازه به کاپیتالیسم گرایش دارد.

هشت ماه پیش از انتخابات سراسری ، نتایج صندوق‌های رای نیدر زاکسون می‌تواند نشانگر جایگاه سیاسی احزاب عمده در دید مردم آلمان باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.