خبر فوری
This content is not available in your region

وزیر دارایی هلند به ریاست گروه اروپا برگزیده شد

نظرها
وزیر دارایی هلند به ریاست گروه اروپا برگزیده شد
اندازه متن Aa Aa

یرون دایسلبلوم، وزیر اقتصاد و دارایی هلند به عنوان رئیس جدید گروه وزرای دارایی منطقه یورو موسوم به گروه اروپا برگزیده شد.

آقای دایسلبلوم ۴۶ ساله می‌گوید که امیدوار است بر سیاست‌های بلند مدت تمرکز کند و سیاست‌ها فرا‌تر از مدیریت بحران مالی کنونی منطقه یورو باشد. وی بر ضرورت اصلاحات اقتصادی و تداوم اجرای سیاست‌های ریاضت اقتصادی تاکید کرده است.

رئیس منتخب گروه اروپا گفت: «همبستگی در راس برنامه من قرار دارد و من یقین دارم که کار کردن روی برنامه یک بودجه پایدار و متعادل برای کشورهای متفاوت، هیچ منافاتی با حفظ این همبستگی ندارد.»

پیر مسکوویسی، وزیر دارایی فرانسه چندان موافق با انتخاب این رئیس جدید به نظر نمی‌رسد و تجربه وی را مورد پرسش قرار داده است.

وزیر دارایی فرانسه به خبرنگار ما گفت: «چیزی که من از رئیس جدید انتظار دارم این است که او رئیس گروه کشورهای الف علیه دیگران نباشد؛ مثل کشورهای شمال علیه جنوب یا خوب‌ها علیه بد‌ها یا‌‌ همان صاحبان بودجه متعادل علیه رشد اقتصادی. درواقع ما باید در تطبیق همه جوانب موفقیت حاصل شود.»

رئیس جدید گروه اروپا با گرایش سیاسی چپ میانه، پیش از این، دو ماه در مقام وزارت اقتصاد و دارایی پادشاهی هلند مشغول به کار بود.

مارگاریتا فورتزا، خبرنگار یورونیوز از بروکسل گزارش می‌دهد: «یرون دایسلبلوم، سیمای یک اروپای قدرتمند است. اروپایی که موسسات اعتبارسنجی با بالا‌ترین آرا آن را ترویج می‌کنند ولی او مجبور است که با کشورهای جنوبی نظیر یونان و قبرس مذاکره کند تا در حریم منطقه یورو باقی بمانند و از افزایش شکاف میان شمال و جنوب جلوگیری شود.»

گروه اروپا متشکل از وزیران اقتصاد و دارایی هفده کشور عضو منطقه یورو است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.