خبر فوری
This content is not available in your region

« پرواز» با قهرمان دائم الخمر

« پرواز» با قهرمان دائم الخمر
اندازه متن Aa Aa

فیلم دلهره آور “پرواز” به کارگردانی رابرت زمه کیس، داستان یک خلبان دائم الخمر است که پس از خرابی هواپیمایش در حین پرواز، به شکلی معجزه آسایی آن را بر زمین می نشاند. پس ازآن همه او را قهرمان می دانند. اما بررسی بیشتر نشان می دهد که او بیش از حدِ مجاز الکل مصرف کرده بوده است .

نقش خلبان الکلی را دنزل واشنگتن ۵۹ ساله بازی می کند. او برای ایفای این نقش، نامزد جایزه اسکار بهترین هنرپیشه مرد امسال شده است.

کارگردانی فیلم “پرواز” برای رابرت زمه کیس، نوعی بازگشت به فیلمهای حادثه ای و سینمای هیجان است. آخرین فیلم های هیجان انگیز زمکیس، فیلم «دورافتاده» و «آن چه زیر زمین پنهان است» بود که در سال ۲۰۰۰ میلادی اکران شدند.

فیلم “پرواز” نامزد جایزه اسکار برای بهترین فیلمنامه نیز هست. رابرت زمه کیس در پاسخ به این سوال که چرا «پرواز» را کارگردانی کرده، می گوید که جذب فیلمنامه آن شده است. کارگردان آمریکایی در مراسم اولین نمایش فیلم در لندن می گوید: «من پیچیدگی را دوست دارم. از ابهام اخلاقی فیلم خوشم آمد. این فیلم منحصر به فردی است و فیلمنامه اش آنقدر متفاوت است که (حین خواندن) نمی توانستم زمین بگذارم و می خواستم بدانم بر سر این فرد چه می آید.»

فیلم پرواز در امریکا ۹۳ میلیون دلار فروش داشته است و از ۲۴ ژانویه به تدریج در شهرهای اروپایی به نمایش در خواهد آمد.
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.