خبر فوری
This content is not available in your region

شورشیان در مالی برای مبارزه به مردم پول پبشنهاد می کنند

نظرها
شورشیان در مالی برای مبارزه به مردم پول پبشنهاد می کنند
اندازه متن Aa Aa

بازپسگیری دیابالی به نظامیان فرانسوی و نیروهای نظامی مالی این امکان را می دهد که ضمن تسلط بر جبهه شمال غربی بتوانند به سوی شمال مالی پیشروی کنند. زیرا بدون احاطه این منطقه احتمال حملات شورشیان علیه نیروهای فرانسوی و مالیایی بسیار زیاد بود.

فرانسوا شینیاک، خبرنگار اعزامی یورونیوز به مالی می گوید: “نیروهای نظامی چاد نیز وارد مالی شده اند. در گفتگویی که با یک نظامی فرانسوی داشتم وی اعتقاد داشت که نیروهای چاد در نبردهای صحرایی بسیار ورزیده هستند. امری که امتیاز بزرگی در مقابل شورشیان اسلامگرا محسوب می شود.
این پیروزی به تسویه حسابهای مردمی در این منطقه نیز منجر شده است. یکی از ساکنان دیابالی اظهار می داشت که برادرش را بخاطر همکاری با نیروهای نظامی به شورشیان معرفی کرده اند وی برادر خود را از آن زمان ندیده است.
ساکنان منطقه می گویند زمانی که شورشیان شهری را تحت تصرف خود در می آورند به اهالی آن پیشنهاد می کنند تا در مقابل دریافت پول برای آنها مبارزه کنند.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.