وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

حضور شهرک نشینان اسراییلی در انتخابات پارلمانی

حضور شهرک نشینان اسراییلی در انتخابات پارلمانی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مردم اسرائیل در مناطق شهرک سازی شده این کشور روز سه شنبه به پای صندوقهای رای می روند در نوکدیم واقع در کرانه باختری رود اردن از ساعات اول آغاز انتخابات دفاتر مردم به دفاتر اخذ رای مراجعه می کنند.

یک شهروند اسراییلی می گوید: “احزاب زیادی در انتخابات شرکت می کنند و ما بسیار خوشحالیم که در انتخابات شرکت می کنیم و همه را تشویق می کنم تا در این انتخابات شرکت کنند. اهمیتی ندارد که به چه حزبی رای می دهند حزب لیکود نتانیاهو یا حزب خانه یهودی بنت من برای همه روز خوبی را آرزو می کنم.”

بنظر می رسد مردم در مَعاله آدومیم، شهرک یهودی‌نشین در کرانه باختری واقع در شرق بیت المقدس بیشتر نگران مشکلات اقتصادی خود هستند.

یک زن اسراییلی که نگران اوضاع پس از انتخابات است می گوید: “اکثر مردم نگران مشکلات اقتصادی هستند. آنها می دانند پس از انتخابات کاهش بودجه را تجربه خواهند کرد.

یک شهروند دیگر اسراییلی می گوید: “همه اسرائیلی ها طرفدار احزاب راستگرا هستند. اگر نتانیاهو در انتخابات با رای اکثریت پیروز شود، برای برقرای صلح تلاش و تعهد بیشتری نسبت به احزاب رقیب خواهد داشت.”

پیش از این بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از برنامه خود برای ساخت شهرکهای یهود نشین در صورت پیروزس حزبش خبر داده بود.