خبر فوری

تک دوزی های زنانه شاعرانه و براق در هفته مد پاریس

تک دوزی های زنانه شاعرانه و براق در هفته مد پاریس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

«اوت کوتور» یا تک دوزی های زنانه در هفته مد پاریس از ۲۱ تا ۲۴ ژانویه به نمایش گذاشته می شوند.

طرح های پر زرق و برق و خیره کننده ایریس وان هرپن، طراح هلندی، تماشاچیان را مبهوت کرد. مضمون مجموعه ای پاییز و زمستان سال۲۰۱۳ طراح آوانگارد الکتریسته بود.

ستاره ها و هنرپیشه های مشهور، هفته مد را برای دیدن آخرین مجموعه کارها ی دیورغنیمت شمردند. جسیکا آلبا و سیگورنی ویور از هنرپیشه های آمریکایی بودند که به دیدن جدیدترینهایِ طراح اسطوره ای فرانسوی آمدند. لاتسیا کاستا، هنر پیشه و مدل فرانسوی مدتهاست بر روی صحنه مد ظاهر نمی شود اما همچنان از شیفتگان طرح های دیور است.

آذین ِ صحنه مد با پرچینهای سبز و درختان فندق به نمایش طرحهای راف سیمون، طراح کنونی دیور، شکوهی شاعرانه داد و تحسین حضار را برانگیخت. فضای نمایش بهاری بود و طراح بلژیکی، مضمون قدیمی «گل- بانو» دیور را در مجموعه خود زنده کرد. ظرافت طبع راف سیمون در انتخاب رنگهایی که برای مجموعه بهار و تابستان ۲۰۱۳ خود انتخاب کرده بود، بخوبی نمایان بود: رنگهای لیمویی، بنفش کمرنگ و سفید رنگهای غالب در مجموعه او بودند.

حال و هوای مجموعه طراح تازه کار «الکسی مابیی» متفاوت بود. طراح جوان لیونی که بتازگی از موسسه طراحی لباس، عنوان ویژه «طراحی لباس بانوان» را کسب کرده، مجموعه ای بسیار زنانه و لطیف ارائه کرد. مدلهای او کمابیش، یادآور عروسک های قدیمی بود و برای بانوانی که مایلند کمدی از پیراهنهای توری دوزی شده داشته باشند، بسیار جذاب بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.