وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

'ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا' به رفراندوم گذاشته می شود

'ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا' به رفراندوم گذاشته می شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، روز چهارشنبه، از سیاست کلان و خواست‌های کشورش برای ماندن در اتحادیه اروپا پرده برداشت.

آقای کامرون نه تنها خواهان امتیاز و نرمش بروکسل در برابر مطالبات لندن، بلکه خواستار برگزاری یک همه پرسی در مورد ‘ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا’ شد.

وی گفت:«امروز بدلایل مختلف، سرخوردگی عمومی از اتحادیه اروپا بیشتر از هر زمان دیگر است. مردم احساس می‌کنند اتحادیه اروپا رو به سمتی می‌رود که آنها نمی‌خواهند. مردم از آنچه آنان دخالت و اعمال قوانین و مقررات غیرضروری در حیات ملی ما می‌بینند خشمگین هستند و می‌پرسند، ضرورت این کار چیست؟ بدین سبب من موافق برگزاری رفراندوم هستم. به مواجهه با این موضوع، شکل بخشیدن به آن و در دست گرفتن محور این بحث باور دارم و به امید این نمی‌نشینم که شرایط دشوار خود بخود رفع خواهد شد.»

به همه پرسی گذاشته شدن ‘ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا’ پس از سال ۲۰۱۵ میلادی و منوط به روی کار آمدن دوباره دولت محافظه کار دیوید کامرون خواهد بود.