وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

صندوق بین المللی پول و پیش بینی رشد اقتصاد جهانی

صندوق بین المللی پول و پیش بینی رشد اقتصاد جهانی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

صندوق بین المللی پول روز چهارشنبه اعلام کرد بحران سرسخت منطقه پولی یورو و نیز ضعف اقتصادی ژاپن، تاثیر خود را بر رشد اقتصاد جهانی در سال 2013 خواهد گذارد، اما در سال 2014 شاهد سریع ترین رشد از سال 2010 تا کنون خواهیم بود.

بنا به گزارش صندوق بین المللی پول، چشم انداز رشد اقتصادی در سال 2013 در منطقه یورو، بریتانیا، ژاپن و ایالات متحده آمریکا به ترتیب بین دو دهم درصد تا دو درصد است. این بدان معناست که رشد اقتصادی در کشورهای پیشرفته، ضعیف تر از اقتصادهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه بویژه در آسیا و آفریقاست.

همین گزارش می گوید که رشد اقتصاد جهانی در سال جاری از 3.6 درصد پیش بینی شده در اکتبر گذشته، به 3.5 درصد کاهش خواهد یافت، اما اگر بهبود اقتصادی منطقه یورو ادامه یابد در سال 2014 با رشدی 4.1 درصدی روبرو خواهیم بود.

صندوق بین المللی پول می گوید چین و هند با رشد اقتصادی 7.1 درصد در سال جاری و 7.5 درصد در سال 2014 از سریع ترین رشد اقتصادی برخوردارند. همچنین آفریقا با رشد 5.8 درصدی در سال جاری و رشد 5.7 درصدی در سال آینده، دومین رشد سریع اقتصادی در جهان را خواهد داشت.