خبر فوری

واکنش سئول به تهدید جدید پیونگ یانگ

واکنش سئول به تهدید جدید پیونگ یانگ
اندازه متن Aa Aa

تهدید جدید کره شمالی مبنی بر انجام قریب الوقوع یک آزمایش هسته ای واکنش سئول و واشنگتن را در بر داشت.

درحالیکه خطاب بیانیه پیونگ یانگ مستقیما متوجه واشنگتن بود، گلین دیویس نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی که برای دیدار با مقامات سئول در کره جنوبی به سر می برد، این بیانیه را اقدامی تحریک آمیز توصیف کرد که کمکی به حل بحران موجود نخواهد کرد.

در همین حال تای یونگ سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی همگام با همپیمان خود اضافه کرد: “کره شمالی باید پیام های جامعه بین الملل را جدی بگیرد و به آن گوش کند و به اقدامات تحریک برانگیز بیشتری از جمله انجام آزمایشات هسته ای دست نزند.”

در حالیکه انتقادات همسایه جنوبی و کشورهای غربی از سیاستهای کره شمالی از زمان روی کار آمدن رهبر جدید این کشور تشدید شده و به تازگی شورای امنیت سازمان ملل طی قطعنامه ای با محکوم کردن پرتاب موشکهای دوربرد از سوی کره شمالی، تحریم های جدیدی را علیه این کشور وضع کرده است، تلویزیون رسمی این کشور روز پنجشنبه از برنامه پیونگ یانگ برای انجام سومین آزمایش هسته ای اش خبر داده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.