خبر فوری
This content is not available in your region

اعتراض به بستن شدن کارخانه آرسلومیتال در لی یژ بلژیک

نظرها
اعتراض به بستن شدن کارخانه آرسلومیتال در لی یژ بلژیک
اندازه متن Aa Aa

حدود دویست کارگر معترض به بسته شدن کارخانه آرسلورمیتال روز جمعه جلوی دفتر نخست‌وزیر بلژیک با پلیس درگیر شدند.

بزرگ‌ترین شرکت فولادسازی دنیا روز پنجشنبه اعلام کرده بود که بخش‌هایی از کارخانه‌اش در لی یژ بلژیک را برای همیشه خواهد بست. با تعطیلی هفت خط تولید نهایی این کارخانه نزدیک به ۱۳۰۰ شغل از بین خواهد رفت. کارگران معترض سعی کردند به زور وارد ساختمان دفتر نخست وزیر شوند و با او ملاقات کنند.

یک کارگر، در پاسخ به این سوال که پس از بیکاری چه خواهد کرد، می‌گوید:«اصلا نمی دانم. فکر می‌کنم خیلی‌ها در همین وضعیت باشند و وضع بد‌تر خواهد شد. اگر کاری انجام ندهیم اگر از میتال خلع ید نشود و از بلژیک اخراج نشود در را برای دیگران باز خواهد کرد میتال فقط شروع کار است.»

دیدیه رایندرز، وزیر امور خارجه بلژیک گفت: «اعتماد نسبت به آقای میتال، هرروز کمتر می‌شود زیرا پس از این‌همه قول‌هایی که داده بود و این همه تصمیمات بزرگ، مشکل می توان با او در بارهٔ چیزی گفت‌و‌گو کرد.»

در بیانیه‌ ای، غول فولادسازی جهان اعلام کرد که در ۹ ماه اول سال ۲۰۱۲ دویست میلیون یورو ضرر کرده‌ است زیرا تقاضا برای فولاد در اروپا در سال گذشته بین ۸ تا ۹ درصد افت داشته است. کارخانه بلژیک حدود ۲۷۰۰ کارگر دارد.

آرسلورمیتال گفته است که اتحادیه‌های کارگری پیشنهاد آنها را برای باز نگه داشتن شش خط تولید با ظرفیت تولید بین صفر تا صد درصد بسته به میزان تقاضا در بازار رد کرده بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.