خبر فوری
This content is not available in your region

دولتهای اروپایی خواهان خروج شهروندان خود از بن غازی شدند

دولتهای اروپایی خواهان خروج شهروندان خود از بن غازی شدند
اندازه متن Aa Aa

دولتهای اروپایی از جمله دولتهای بریتانیا، آلمان و هلند از شهروندان خود که در شهر بن غازی لیبی هستند خواستند که این شهر را هر چه سریعتر ترک کنند. این هشدار به دلیل افزایش فعالیتهای اسلامگرایان جهادی در شمال آفریقا صادر شده است. هر چند مقامهای کشورهای اروپایی از انتشار جزییات بیشتر در این باره خودداری کرده اند.

وزارت خارجه بریتانیا در بیانیه ای تصریح کرده است که نسبت به تهدیدی مشخص و فوری آگاهی یافته و به همین دلیل بریتانیاییها باید هر چه سریعتر بن غازی را ترک کنند.

چنین اتفاقاتی ناخوشنودی اهالی دومین شهر لیبی را به همراه دارد که امیدوار بودند پس از سقوط معمر قذافی این شهر نفت خیز بتواند سرمایه گذاران خارجی را به خود جذب کند.

کشورهای غربی نگران تکرار وقایع مشابه به آن چه در یازده سپتامبر سال گذشته میلادی رخ داد هستند. در این روز افراد مسلح در حمله به کنسولگری آمریکا در بن غازی سفیر این کشور در لیبی را به همراه سه دیپلمات آمریکایی دیگر کشتند. آمریکا اسلامگراهای وابسته به القاعده را مسئول این حمله مرگبار معرفی کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.