وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نرخ بیکاری در فرانسه به بالاترین حد رسیده است

نرخ بیکاری در فرانسه به بالاترین حد رسیده است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بنا به گزارش وزارت کار فرانسه، نرخ بیکاری در فرانسه همچنان بالا و تعداد شهروندان فاقد شغل سه میلیون نفر است. این آمار سیصد هزار نفر بیش از سال 2011 است. در سال 2012 ده درصد بر تعداد بیکاران اضافه شده است. این هشداری برای دومین اقتصاد بزرگ منطقه پولی یورو به محسوب می شود و امید نزدیک مدت به کاهش التهاب در بازار کار به چشم نمی خورد.

یک پژوهشگر اقتصاد :
دلیل اصلی افزایش نرخ بیکاری ماهیت چرخشی بازار کار است. رشد بسیار ضعیف اقتصاد، امکان ایجاد فرصت های شغلی جدید را نمی دهد. هنوز تا آستانه شرایطی که بتوان روندهای منفی را مهار کرد فاصله زیادی داریم. باید در آستانه شرایطی قرار گیریم که کارآفرینی و ایجاد فرصت های شغلی در حدی باشد که تازه واردان به بازار کار را جذب کند. در این صورت است که نرخ بیکاری پایین خواهد آمد.

گزارشگر یورونیوز در پاریس:
دولت فرانسه می گوید حمایت از اشتغال را در اولویت برنامه خود قرار داده است. اما همه چیز حکایت از آن دارد که حتی اگر سیاست دولت موثر از کار درآید، خروج از تونل بحران اقتصادی هنوز در چشم انداز نیست.