وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

موضوع مناقشه مالی در تلویزیون‌های اروپا

موضوع مناقشه مالی در تلویزیون‌های اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شبکه فرانس دو در مورد موضوع اعدام های دستجمعی اسلامگرایان گزارشی تهیه کرده است. در حالی که ارتش فرانسه به پیشروی خود در کشور مالی ادامه می‌دهد، شایعات درباره اعدام دستجمعی شورشیان، توسط ارتش مالی سایه بر عملیات افکنده است. براساس این شایعات، افراد بسیاری کشته شده‌اند.

تلویزیون آر تی آر روسیه در مورد شکاف در جبهه اسلامگرایان صحبت کزد.
به گفته متخصصان، شکاف در گروه انصار الدین که علیه ارتش مالی و فرانسه می‌جنگد، ضربه‌ای سخت به موقعیت اسلامگرایان است. رییس این گروه که با لقب شیر صحرا مشهور است، با ۱۵۰۰ جنگجوی مسلح و ورزیده، بیش از ۶۰ درصد کشور مالی را تحت کنترل خود داشت. اما امروز، پس از دو هفته عملیات ارتش خارجی، متحدانش اعلام کردند که از این گروه جدا و جریان ویژه خود را با نام «اذواد» سازمان خواهند داد. تفاوت بزرگ آن‌ها این است که مخالف خشونت و حاضر به مذاکره هستند.

موضوع گزارش تلویزیون آر اس آی سوییس، شهروندان خارجی در کشور مالی بود. در حالیکه بسیاری از کشور‌ها شهروندان خود را از مالی خارجی می‌کنند، به ویژه آنهایی که در شمال کشورند، برخی از آن‌ها حاضر به ترک کشور نیستند.

و اما تلویزیون اسپانیا از مسابقه فوتبال گفت. امروز در ایستگاه‌های اتوبوس، مغازه‌ها و کیوسک‌ها، همه اهالی مالی چشم به تلویزیون دوخته‌اند. به مدت نود دقیقه نگاه‌ها از جنگ به سمت تلویزیون چرخیده است. مسابقه فوتبال بین مالی و غنا در مرحله یک چهارم مسابقات فوتبال آفریقا.