وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آخرین بوسه های علنی همجنسگرایان در روسیه

آخرین بوسه های علنی همجنسگرایان در روسیه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

طبق طرح قانون جدیدی که دومای روسیه در بازبینی اول به آن چراغ سبز نشان داده متظاهران به همجنسگرایی در انظار عمومی و یا آنهایی که در حضور کودکان حتی درباره این موضوع با هم صحبت کنند، به پرداخت جریمه نقدی و حبس محکوم خواهند شد.

این طرح که از پشتیبانی کرملین و کلیسای ارتدوکس روسیه برخوردار است، نظر موافق اکثریت قاطع نمایندگان را با خود دارد و با استناد به لزوم دفاع از حقوق کودکان تدوین شده است. در صورت تصویب نهایی، تبادل بوسه دو همجنسگرا یا راه رفتن دست در دست آنها در خیابان نیز رسما ممنوع خواهد شد.

ولادیمیر ژیرینوفسکی رهبر حزب لیبرال دمکرات روسیه که از مخالفان تظاهر به همجنسگرایی است، معتقد است تصویب این قانون، خود نوعی تبلیغ برای همجنسگرایی است. او می گوید: “خطر ممنوع کردن این عمل بیشتر است برای اینکه در حین مباحثات، تظاهر به این عمل و تبلیغ در مورد آن ادامه خواهد یافت.”

اما اِلِنا کُستیوچنکو یکی از فعالان دگرباش و خبرنگار روزنامه مستقل “نوآیا گازیتا” نظر دیگری دارد. او می گوید: “در این قانون دقیقا مشخص نشده که منظور از تظاهر به همجنسگرا بودن چیست و دلیل آن هم واضح است برای اینکه اصلا تظاهر به همجنسگرا بودن وجود ندارد. طبق این قانون هر کاری که در چارچوب ارزشهای ازدواج سنتی یا ارتدوکسی قرار نگیرد به مثابه تظاهر به همجنسگرایی در نظر گرفته می شود.”

همزمان با نشست پارلمان در مورد این قانون، درگیری های پراکنده ای بین موافقان و مخالفان این قانون در مسکو روی داد. اخیرا خشونت ها علیه افراد همجنسگرا و دگرباشان جامعه روسیه تشدید شده است و معمولا پلیس در این راستا نقشی منفعل ایفا می کند.

این قانون پس از دو بازبینی دیگر و تایید نهایی و با امضای شخص رییس جمهوری لازم الاجرا خواهد شد.