وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آغاز بررسی لایحه «ممنوعیت ترویج رفتارهای دگرباشانه» در دومای روسیه

آغاز بررسی لایحه «ممنوعیت ترویج رفتارهای دگرباشانه» در دومای روسیه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شور اول پارلمانی لایحه “ممنوعیت ترویج رفتارهای دگرباشانه“، در مجلس سفلای پارلمان روسیه، دوما، آغاز شد. رای گیری نهایی در مورد این لایحه پس از سه مرحله بحث مذاکره در دوما انجام خواهد شد.
 
بحث بر سر به رسمیت شناختن زندگی عمومی همجنسگرایان در کانون افکار عمومی این کشور است. در حال حاضر آشکار ساختن رفتارهای همجنسگرایانه در این کشور جرم محسوب شده و مثلا بوسه گرفتن دو همجنسگرا از یکدیگر در انظار عمومی جریمه ای معادل 165 دلار دارد. و به این ترتیب، زندگی عمومی دگرباشان در این کشور در معرض تهدید است.
 
 
دنیس وولکوو، جامعه شناس روس در این مورد می گوید: «با پذیرفتن این قوانین و قوانین محدودکننده‌ شبیه به آن، دولت عقاید غیر مترقیِ متوسط ‌ترین لایه‌های جامعه، یعنی اکثریت خاکستری را در نظر گرفته است.»
 
از سوی دیگر از نظر برخی فعلان حقوق همجنسگراها، موضع مبهم دولت و باعث افزایش خشونت تندروها و سنتگراها علیه آنها شده و در این زمینه هیچ رسیدگی قضایی هم در مورد این حملات انجام نمی شود. 
 
دیمیتری مدودیف، نخست وزیر روسیه پیش تر گفته بود که به رسمیت شناختن زندگی عمومی همجنسگرایان ضرورت قانونی ندارد.