وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سامسونگ در صدر جدول فروش گوشی های هوشمند

سامسونگ در صدر جدول فروش گوشی های هوشمند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شرکت سامسونگ سود سه ماهه چهرم سال 2012 خود را شش میلیارد و ششصد میلیون دلار برآورد کرده که نسبت به سال قبل از آن هفتاد و شش درصد افزایش را نشان می دهد.

اما با وجود این رکورد جدید سود برای بزرگترین سازنده گوشی های هوشمند، روز جمعه ارزش سهام شرکت سامسونگ در بازار سئول بیش از دو درصد کاهش یافت. دلیل این افت، پیش بینی شرکت مبنی بر کاهش خرید تلفن های همراه توسط مصرف کنندگان در سال 2013 بود.

نمودار فروش یک میلیارد و ششصد میلیون گوشی هوشمند در جهان در سال 2012 نشان می دهد که شرکت های سامسونگ؛ اپل و نوکیا همچنان در صدر جدول فروش قرار دارند. سامسونگ با بیش از سی درصد از این فروش در فاصله ای قابل توجه بالاتر از اپل است.

ارزش سهام اپل یعنی بزرگترین رقیب سامسونگ در زمینه گوشی هوشمند و لوح رایانه ای، در بازارها با بیش از دوازده درصد کاهش روبرو شد و این زمانی بود که درآمد اپل دویست میلیون دلار کمتر از میزان پیش بینی شده اعلام شد.