خبر فوری
This content is not available in your region

سوپرباول فوتبال آمریکایی و جدال دو برادر

نظرها
سوپرباول فوتبال آمریکایی و جدال دو برادر
اندازه متن Aa Aa

سوپر باول، نام مسابقه ای در فوتبال آمریکایی است که بین قهرمان کنفرانس فوتبال آمریکا و قهرمان کنفرانس ملی در تاریخ پانزدهم بهمن ماه در شهر نیواورلئان ایالت لوئیزیانای آمریکا برگزار خواهد شد و در جریان آن دو تیم بالتیمور رِیوینز و سانفرانسیسکو 49 به مصاف هم خواهند رفت.

نکته جالب در مورد دیدار این دو تیم آنست که سرمربیان دو تیم با یکدیگر برادرند.

جان هاربوف سرمربی بالتیمور با اشاره به برادرش جیم می گوید:” هریک از ما وظیفه خود را دارد. جیم هم باید به وظیفه اش عمل کند. همه باید متمرکز بر روی کارشان باشند. البته توجیه این مسئله برای بازیکنان چندان دشوار نیست زیرا توجه همه به این مطلب جلب شده است.”

هریک از تیم ها که برنده این مسابقه شود، قهرمان سال 2012 لیگ ملی فوتبال امریکایی خواهد شد. اما به فاصله 10 روز مانده به این مسابقه رِی لوئیس، مدافع بالتیمور می گوید که تحت تاثیر احساسات قرار نخواهد گرفت.

و می افزاید:” فارغ از اینکه چه اتفاقی رخ دهد، این مسابقه ای دیدنی خواهد بود و من از این زاویه به این دیدار نگاه می کنم. من به اینکه ممکن است این آخرین بازی من در سوپرباول باشد، فکر نمی کنم و فقط از هم تیمی هایم خواسته ام که بر روی جایزه واقعی تمرکز کنند.”

تیم بالتیمور ریونز که در سال 2000 برنده دیدار سوپرباول شده، از آن زمان تاکنون جواز حضور در این مسابقه را کسب نکرده و تیم سانفرانسیسکو 49 هم پس از 18 سال برای اولین بار به این مسابقه پای می گذارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.