خبر فوری
This content is not available in your region

درگیری و آشوب در جریان بزرگداشت دومین سالگرد انقلاب مصر

نظرها
درگیری و آشوب در جریان بزرگداشت دومین سالگرد انقلاب مصر
اندازه متن Aa Aa

مردم مصر روز جمعه به مناسبت دومین سالگرد انقلاب در کشورشان که منجر به سقوط حسنی مبارک شد به خیابانها آمدند. اما مراسم بزرگداشت انقلاب در میدان التحریر قاهره و نقاط دیگر این کشور تبدیل به تظاهرات اعتراضی شد.

پیش از این رهبران احزاب لائیک و لیبرال مصر از جمله محمد البرادعی از مردم برای برپایی تظاهرات در میدان التحریر دعوت کرده بودند.

یک شهروند مصری می گوید: “امروز اهداف انقلاب همچنان تعقیب می شوند مردم تا زمانی که این اهداف تکمیل نشوند و رژیم کنونی سقوط نکند مبارزه را رها نمی کنند. رژیمی که نه هدف و نه مبنای فکری انقلاب را تشکیل می داده است.”

در جریان این تظاهرات تعدادی از تظاهرکنندگان با پلیس درگیر شدند.
همچنین بنا بر گزارشها دفتر حزب اخوان المسلمین در اسماعیلیه واقع در شمال مصر به آتش کشیده شد.

در بندر اسکندریه نیز درگیریهایی در نزدیکی مکانهای دولتی گزارش شده است. پلیس در این شهر برای متفرق کردن تظاهرکنندگان به استفاده از گلوله های ساچمه ای متوسل شده است.

از سوی دیگر حزب اخوان المسلمین مصر، حزب محمد مرسی رییس جمهوری مصر، از بیم درگیری هوادارانش با مخالفان رییس جمهوری مراسمی برای بزرگداشت دومین سالگرد انقلاب سازماندهی نکرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.