خبر فوری
This content is not available in your region

شورش و درگیری خونین در یک زندان ونزوئلا

نظرها
شورش و درگیری خونین در یک زندان ونزوئلا
اندازه متن Aa Aa

بدنبال وقوع شورش و درگیری روز جمعه در زندان “اوریبانا” واقع در ایالت لارا در شمال ونزوئلا دستکم ۵۰ نفر کشته و حدود ۹۰ تن دیگر نیز زخمی شده اند.

ایریس وارلا، معاون وزیر دادگستری ونزوئلا در امور اداره زندانها، بازرسی سلولهای زندانیان برای یافتن سلاح را از عوامل شورش و درگیری بین زندانیان و مسئولان زندان اعلام می کند.

وی در ادامه می گوید: “ما از این مطلب که بازرسی و جستجو در سلول زندانیان از طریق یک شبکه تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی پخش شد غافلگیر شدیم این امر دلیل وقوع ناآرامی و شورش در زندان شده است.”

منابع بیمارستانی در بارکیزیمتو مرکز ایالت لارا واقع در غرب کاراکاس پایتخت از پذیرش زندانیانی خبر می دهند که با سلاح گرم مجروح شده اند.

در ماه اوت گذشته نیز در یک زندان در نزدیکی کاراکاس بر اثر وقوع درگیری بین زندانیان دستکم ۲۵ تن کشته و ۴۳ نفر دیگر زخمی شدند.

زیاد از حد بودن جمعیت زندانیان ونزوئلا از جمله مشکلات سازمان اداره زندانهای این کشور بشمار می رود. مطابق آمارها، در ونزوئلا حدود ۵۰ هزار زندانی وجود دارد این در حالی است که زندانهای این کشور ظرفیت پذیرش تنها ۱۴ هزار زندانی را دارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.