خبر فوری
This content is not available in your region

اعلام وضعیت فوق العاده در مصر بر خشم مخالفان افزوده است

نظرها
اعلام وضعیت فوق العاده در مصر بر خشم مخالفان افزوده است
اندازه متن Aa Aa

همزمان با اعلام وضعیت فوق العاده در سه شهر مصر، مخالفان در قاهره به اعتراضات ادامه می دهند. صبح دوشنبه دست کم یکی از مخالفان در جریان تیراندازی نیروهای پلیس جان باخته است. در عین حال گروههای مخالف دولت اعلام کرده اند که به هیچ روی در نشست ابتکاری رییس جمهوری مصر شرکت نخواهند کرد. محمد مرسی با دعوت از 11 حزب مصر و 4 تن از شخصیت های معروف سعی داشت تا روز دوشنبه نشستی را برای گفتگو و حل بحران در مصر برگزار کند.

یکی از مخالفان در خیابانهای منتهی به میدان تحریر با انتقاد از رییس جمهوری او را تنها بازیچه اخوان المسلمین می داند و می گوید: “ریس جمهوری مصر استقلال نظر ندارد. رهبر اخوان المسلمین یکی از تصمیم گیران اصلی این کشور است. رییس جمهور این کشور نظری در سیاستهای کلان ندارد.”

اما انگار اعلام وضعیت فوق العاده در سوئز، پورت سعید و اسماعیلیه نیز تاثیری در روند ناآرامیها نداشته و از صبح دوشنبه مخالفان در سوئز و پورت سعید همچنان در خیابانها هستند.

بیش از 33 نفر در جریان درگیریهای هفته گذشته در سه شهر مصر جان باختند و رییس جمهوری مصر را بر آن داشتند تا با اعلام وضعیت فوق العاده در این سه شهر کنترل اوضاع را بدست بگیرد که ظاهرا تا این لحظه این امر محقق نشده است.