خبر فوری
This content is not available in your region

تعداد پناهندگان سوری تا تابستان از مرز یک میلیون نفر خواهد گذشت

تعداد پناهندگان سوری تا تابستان از مرز یک میلیون نفر خواهد گذشت
اندازه متن Aa Aa

ورود روزانه هزاران پناهنده اهل سوریه با اتوبوس به خاک اردن، به صحنه ای روزمره تبدیل شده است. براساس آمار سازمان ملل متحد، سی هزار شهروند طی هفته‌های اخیر به اردن پناهنده شده‌اند.

در اردوگاه زعتری، پناهندگان در زیر چادرهای سرد زندگی می‌کنند. آن‌ها به دلیل اوج گیری خشونت‌ها در سوریه از این کشور فرار کردند. بحران سوریه وارد بیست و دومین ماه شد بدون اینکه چشم اندازی از راه حل وجود داشته باشد.

کشور اردن میزبان ۳۲۰ هزار پناهنده سوری است که ۶۱ هزار تن از آن‌ها در اردوگاه زعتری زندگی می‌کند. شرایط زندگی زیر چادر و در این زمستان بسیار سرد، باعث بد‌تر شدن وضعیت این پناهندگان شده است. با این حال پناهندگان حاضر به بازگشت به سوریه نیستند.

سازمان ملل متحد پیش بینی می‌کند اگر بحران خاتمه پیدا نکند، تا ماه ژوئن آینده در چهار کشور همسایه سوریه، یعنی لبنان، عراق، اردن و ترکیه، شمار پناهندگان از مرز یک میلیون نفر بگذرد.

یکشنبه گذشته هیاتی از اتحادیه عرب از اردوگاه سوری در لبنان بازدید کرد. فائقه صالح، رییس این هیات تاکید کرد که با وجود کمک‌های انسان دوستانه کشورهای همسایه، وضعیت پناهندگان «اسفناک» است.

گزارش او در روز یازدهم بهمن در کویت، در کنفرانسی که اهداکنندگان را گرد هم می‌آورد، ارائه خواهد شد. سازمان ملل متحد امیدوار است در این کنفرانس، مبلغ یک و نیم میلیارد دلار کمک جمع کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.