خبر فوری
This content is not available in your region

گابریل گیفوردز نمایندگان کنگره را به تصویب قوانین کنترل سلاح فرا خواند

گابریل گیفوردز نمایندگان کنگره را به تصویب قوانین کنترل سلاح فرا خواند
اندازه متن Aa Aa

گابریل گیفوردز، نماینده سابق مجلس نمایندگان آمریکا که خود قربانی واقعه تیراندازی در ملا عام است در کنگره علیه مالکیت سلاح گرم سخنرانی کرد. او که هنوز به خوبی قادر به سخن گفتن نیست در حالی که کلمات نطقش را شمرده ادا می کرد از نمایندگان کنگره خواست که شجاعانه عمل کنند.

او گفت: «صحبت کردن برای من دشوار است. اما باید به مساله ای مهم اشاره کنم. خشونت مشکل بزرگی است. کودکان زیادی می میرند. کودکان زیادی. ما باید دست به کاری بزنیم. این کار دشوار است اما حالا وقتش است. شما باید کاری کنید.»

دو سال قبل گابریل گیفوردز، نماینده دموکرات ایالت آریزونا در واقعه تیراندازی در یک سوپرمارکت که شش کشته به جا گذاشت، از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و مدتی در کما بود. او برای ادامه معالجات مجبور شد از نمایندگی مجلس نمایندگان استعفا بدهد.

بحث بر سر کنترل سلاح گرم پس از آن دوباره آغاز شد که یک ماه و نیم قبل در شهر نیوتاون، یک جوان افراد حاضر در مدرسه ای ابتدایی را به گلوله بست و بیست کودک و شش فرد بزرگسال را کشت. باراک اوباما و نمایندگان دموکرات در پی تصویب قوانین سختگیرانه تری برای حمل و مالکیت سلاح گرم هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.