خبر فوری
This content is not available in your region

جشن تولد ولیعهد اسپانیا در سایه رسواییهای مالی خانواده سلطنتی

جشن تولد ولیعهد اسپانیا در سایه رسواییهای مالی خانواده سلطنتی
اندازه متن Aa Aa

پرنس فلیپ، ولیعهد اسپانیا در آستانه چهل و پنجمین سالروز تولدش به همراه همسر خود در نمایشگاه گردشگردی در مادرید شرکت کرد.

جشنهای تولد پرنس فیلیپ در حالی برگزار می شود که دربار این کشور سال بسیار پرتنشی را پشت سر گذاشت و به نظر می رسد مشکلات و رسواییها در سال جدید میلادی هم ادامه دارد.

دادگاهی در مادرید روز چهارشنبه وثیقه ای هشت میلیون و دویست هزار دلاری برای داماد خانواده سلطنتی و شریکش وضع کرد. داماد پادشاه اسپانیا هرچند هنوز رسما متهم به جرمی نشده است، اما در پرونده فساد مالی درگیر است که وجهه خانواده سلطنتی را سالهاست تحت تاثیر قرار داده است.

رسانه های اسپانیا به تازگی گزارش کرده اند که منشی پرنسس کریستینا هم ممکن است در این رسوایی نقش داشته باشد. بر اساس حکم قاضی این پرونده منشی پرنسس کریستینا به همراه همسر پرنسس باید در روز 23 فوریه در دادگاه حاضر شوند.

روزنامه اسپانیایی ال پایس از قول یکی از افراد وابسته به دربار این کشور که نامش را فاش نکرده، گزارش کرده است که پادشاه خوان کارلوس قصد کناره گیری ندارد. پس از این که ملکه هلند در هفته جاری از واگذاری تخت سلطنت به پسر خود خبر داد، در اسپانیا این احتمال مطرح شد که پادشاه این کشور هم چنین خواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.