وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پایان اجلاس وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل

پایان اجلاس وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اجلاس وزرای خارجه اتحادیه اروپا با تصمیم اتحادیه برای ارسال گروههای آموزش نظامی به مالی و اختلاف نظر اعضاء در مورد ارسال اسلحه به سوریه پایان یافت.

کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خاتمه اجلاس گفت که این گروهها در مبارزات شرکت نکرده و تنها به نیروهای پلیس و امنیتی آموزش خواهند داد. او در مورد سوریه گفت که اتحادیه در ارسال اسلحه به شورشیان محتاط است:” امروز در مورد ارسال اسلحه صحبتی نشد. این در اجلاس آینده مورد بحث قرار خواهد گرفت زیرا من گفتم که باید ابتدا دید ارسال چه اقلامی از اسلحه در میان تحریمهاست. باید دید نظر مبارزین و مردم سوریه چیست و اینکه اعضاء در مورد تحریم اسلحه چه نظری دارند؛ و آیا میخواهند آنرا تمدید یا تشدید کنند.”

گزارشگر یورونیوز در بروکسل می گوید:” فرانسه و بریتانیا در مورد تحریم فروش اسلحه به سوریه در اختلاف بودند. در اجلاس ماه آینده وزرای خارجه بار دیگر این نکته مطرح خواهد شد که چگونه اروپا می تواند به گروههای معینی از مخالفین سوریه اسلحه برساند بدون آنکه این سلاحها بدست دولت یا جهادیها بیفتد.”