خبر فوری
This content is not available in your region

گردهمایی وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل

نظرها
گردهمایی وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل
اندازه متن Aa Aa

روز پنجشنبه، وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل گرد آمدند تا در ابتدا در مورد جنبش “بهار عرب“، سوریه و مصر، و سپس اوضاع مالی گفتگو کنند.

وزیر خارجه بریتانیا در بدو ورود به شورای اروپا گفت:” خطرات بسیاری از اوضاع سوریه ناشی می شود: خطراتی از قبیل استفاده از سلاحهای شیمیایی و میکروبی. ما معتقدیم که سوریه یا به این سلاحها دسترسی دارد یا میتواند آنها را به نقطه دیگری در منطقه منتقل کند.”

موضوع امداد به مناطق جنگ زده هم در دستور کار اجلاس جاری است.

کمیسر امداد اتحادیه اروپا گفت:” مصمم هستم مسئله “ساحل” را در مرکز توجه قرار دهم. آنچه در مالی می گذرد، بر کشورهای همسایه هم اثر می گذارد.”

موضوع مناقشات مالی به جایی رسیده است که اتحادیه اروپا اقدامات مشترک و همکاری نظامی با فرانسه را در حل مسئله مد نظر قرار داده است.

گزارشگر یورونیوز در محل کنفرانس می گوید:” اعضای اتحادیه در مقابل اقدامات فرانسه در مالی بی تفاوت نمی مانند. اتحادیه اروپا معتقد است که برای حفظ امنیت منطقه باید مشترکا وارد عمل شود. ادغام هرچه بیشتر اتحادیه اروپا به معنی همکاریهای بیشتر در زمینه های دفاعی و سیاست خارجی است.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.