وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سوریه علیه حمله هوایی اسرائیل، به سازمان ملل شکایت کرد

سوریه علیه حمله هوایی اسرائیل، به سازمان ملل شکایت کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سوریه در ارتباط با حمله هوایی اسرائیل به اهدافی در خاک سوریه، به سازمان ملل متحد شکایت کرده است. سوریه می گوید جت های اسرائیل روز چهارشنبه به یک مرکز تحقیقاتی در جمرایا واقع در شمال غرب دمشق حمله کرده اند.

بنا به گزارش منابع سوریه دو نفر در این حمله هوایی کشته شده اند.

روسیه این حمله را غیر قابل قبول خوانده و آلکساندر لوکاشویچ سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: “ما به این نتیجه گیری دقیق می رسیم که اگر اطلاعات منتشر شده در این زمینه تایید شود، به طور مسلم نقض جدی موازین حقوق بین الملل است.”

مقامات آمریکا گفته اند که که حمله اسرائیل متوجه کاروانی بوده که از سوریه موشک های زمین به هوا را به مقصد لبنان حمل می کرده است.

از سوی دیگر سخنگوی وزارت خارجه ترکیه روز پنجشنبه گفت: “ما تحولات مربوط به این رویداد را از طریق رسانه ها دنبال کرده ایم. این حادثه نشان می دهد که وضعیت در سوریه چقدر پیچیده است و صلح بین المللی چگونه در منطقه تهدید می شود.”

اسرائیل هنوز در مورد این حمله واکنش رسمی نشان نداده اما پیش از این گفته بود که با توجه به بحران سوریه نگران سرنوشت سلاح های شیمیایی این کشور است.