خبر فوری

صالحی: مذاکرات، در صورت اطمینان از صداقت آمریکایی ها امکان پذیر خواهد بود

صالحی: مذاکرات، در صورت اطمینان از صداقت آمریکایی ها امکان پذیر خواهد بود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جو بایدن، معاون رئیس جمهور آمریکا، که در 49 امین دوره کنفرانس سالانه امنیتی در مونیخ صحبت می کرد، گفته است، ایالات متحده خواستار مذاکرات مستقیم با ایران است و در صورتیکه رهبر ایران، آیت الله علی خامنه ای بپذیرد، می توانیم مذاکرات را آغاز کنیم.

آقای بایدن تاکید کرده که آمریکا حامی گفتگوها و تماسهای دوجانبه ای است که تنشها بر سر برنامه هسته ای ایران را تقلیل ببخشد.

جو بایدن در حالی این سخنان را بیان کرد که وزیر امورخارجه ایران، علی اکبر صالحی نیز روز شنبه در این کنفرانس حضور یافت و وزیر امورخارجه ایران در واکنش به صحبتهای جوبایدن به خبرنگار ما در مونیخ گفت:

“مذاکرات تنها در شرایطی انجام می گیرد که ما اینبار اعتماد لازم نسبت به صداقت آمریکایی ها به ما اثبات شود. چراکه تجربه های قبلی ما تنها خلاف آنرا ثابت می کند.”

یکی از مهمترین مباحث جلسات امسال نشست امنیتی مونیخ ایران و توازن قدرت در خاورمیانه است که قرار است یکشنبه بحث و بررسی درباره آن صورت پذیرد.

به جز واکنش وزیر امور خارجه ایران هنوز هیچ واکنشی از سوی مقامهای شورایعالی امنیت ملی و یا رهبر جمهوری اسلامی ایران نسبت به سخنان جو بایدن صورت نگرفته است.
سخنان جو بایدن در حالی مطرح می شود که در ماههای اخیر مقامهای عالیرتبه ایرانی بحث مذاکره مستقیم با آمریکا برای حل بحران هسته ای این کشور را مطرح کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.