خبر فوری

حزب مخالف دولت اسپانیا خواهان استعفای نخست وزیر شد

حزب مخالف دولت اسپانیا خواهان استعفای نخست وزیر شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رسوایی فساد مالی که مدتی است گریبان گیر حزب حاکم محافظه کار اسپانیا شده، روز یکشنبه به یک بحران سیاسی در این کشور تبدیل شد.

آلفردو پرز روبالکابا، رهبر حزب مخالف سوسیالیست این کشور، ضمن متهم کردن ماریانو راخوی، نخست وزیر، به عدم توانایی برای “حل مشکلات زیادی که اسپانیا با آن مواجه است“، از او خواست، قدرت را ترک کند.

او گفت: “ما از آقای راخوی می خواهیم تا از ریاست دولت کناره گیری کند و فرصت دهد تا شخص دیگری اقتدار، اعتبار و ثباتی را که کشور به آن نیاز دارد، به کشور بازگرداند.”

این رسوایی از زمانی آغاز شد که روزنامه ال موندو فاش کرد که رهبران حزب حاکم اسپانیا در طول دو دهه بسته هایی حاوی 5 تا 15 هزار یورو در سال را دریافت می کرده اند.

این خبر به یک بحران سیاسی در کشوری که اکنون به یک بحران شدید اقتصادی هم دست و پنجه نرم می کند تبدیل شده و عده ای با برگزاری تظاهرات در مادرید و بارسلون خواستار استعفای نخست وزیر شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.