خبر فوری

بلغارستان: عاملان حمله به اتوبوس گردشگران اسرائیلی از اعضای حزب الله بوده‌اند

بلغارستان: عاملان حمله به اتوبوس گردشگران اسرائیلی از اعضای حزب الله بوده‌اند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مقامهای رسمی بلغارستان روز سه شنبه اعلام کردند که عاملان حمله انتحاری ماه ژوئیه گذشته به اتوبوس حامل گردشگران اسرائیلی از اعضای گروه پیکارجوی حزب‌الله لبنان بوده‌اند.

در پی این حمله انتحاری، ۵ شهروند اسرائیلی همراه با راننده اتوبوس و نیز فردی که به نظر می‌رسد، فرد بمب گذار بوده کشته شدند.

وزیر کشور اسرائیل با گذشت شش ماه از آغاز تحقیقات در رابطه با این انفجار تائید کرد که فرد بمب گذار از حمایت حزب الله برخوردار بوده و با دومظنونی که با گذرنامه‌های استرالیایی و کانادایی سفر می‌کرده‌اند، ارتباط داشته است.

وی همچنین تصریح کرد که این دو مظنون طی سالهای گذشته در لبنان زندگی می‌کرده‌اند.

پس از انفجار این اتوبوس، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، جمهوری اسلامی ایران را عامل این بمب گذاری دانست. همزمان برخی مقام‌های اسرائیل نیز اعلام کرده بودند که جزئیات این حمله نشان دهنده ارتباط عوامل آن با حکومت جمهوری اسلامی ایران و یا گروه‌های وابسته به آنها همچون حزب الله لبنان است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.