خبر فوری

دستگیری هشت مظنون اسلامگرا در مالی

دستگیری هشت مظنون اسلامگرا در مالی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هشت نفر مظنون به همکاری با اسلامگراین افراطی توسط ارتش مالی دستگیر شدند. شش نفر مالیایی، یک نفر الجزایری و یک نفر نیجریه ای که تعدادی از آنها اسلحه گرم به همراه داشتند پس از بازداشت در گائو، روز دوشنبه موقتا به زندان مرکزی شهر مُپتی منتقل شدند.
 
قرار است به زودی محاکمه این افراد به اتهام همکاری با گروه های اسلامگرا و شبکه القاعده در باماکو پایتخت مالی آغاز شود.
 
از نظر آلفُسینی دیوپ دادستان عمومی مُپتی مجرم بودن این افراد بدیهی است. او در توضیح ادعای خود گفت: “بعضی از آنها را خود مردم بعد از حمله دستگیر کرده اند در حالیکه اسلحه گرم همراه داشتند. همه آنها عضویت در گروههایی نظیر اکمی، مُوجاو یا انصارالدین را تایید کرده اند.”
 
دستگیری این افراد و فرار تعداد زیادی از اعضای گروههای اسلامگرا به سمت مناطق کوهستانی هم مرز با الجزایر در حالی با شادی ساکنان محلی توام شده است که بازداشت شدگان در بازجویی های اولیه گفته اند چاره ای جز همکاری با گروه القاعده شاخه شمال آفریقا نداشته اند.
 
طی چند روز اخیر با پشتیبانی ارتش فرانسه جستجوی افراد وابسته به گروههای شورشی اسلامگرا تشدید شده و تعداد زیادی در این ارتباط دستگیر شده اند.
 
پیش تر گروه جدایی طلب طوارق دوشنبه ادعا کرده بود موفق شده دو تن از رهبران ارشد شورشیان اسلامگرا را در شمال مالی دستگیر کند.
 
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.